Kultura i media

DSW - miejsce dla Ciebie

KULTURA I MEDIA

Studia II stopnia, magisterskie, na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna

 

Motto:

Od pewnego przemysłowca słyszałem przypisywane Citroenowi zdanie, że najlepsze kwalifikacje na kierowników wielkich przedsiębiorstw posiadają osoby umiejące także w wieku dorosłym czytać autorów łacińskich. Nowożytne przedsiębiorstwa [...] są tak złożone, że kto wchodzi w szczegóły, traci z oczu całość. Kierownik może nie znać szczegółów, ale musi umieć odpowiedzieć na pytanie, po co dane przedsiębiorstwo w ogóle istnieje i jakim celom ma odpowiadać. Musi więc posiadać doń stosowny dystans, spojrzenie humanistyczne, jakie daje znajomość autorów klasycznych. [...] Wykształcony zdobywa szybko potrzebne mu wiadomości praktyczne, na które niewykształconemu całego życia za mało” (Jerzy Stempowski)


Charakterystyka specjalności

Specjalność KULTURA I MEDIA stanowi połączenie wiedzy medioznawczej i kulturoznawczej. Obok wykształcenia zawodowego dziennikarza absolwent zyskuje erudycyjną swobodę poruszania się po uniwersum kultury.

Celem studiów jest wykształcenie humanistycznego spojrzenia na rzeczywistość – a tym samym pełnego zrozumienia mechanizmów nią rządzących, co pozwala odnieść sukces na każdym rynku pracy.

Więcej o specjalności KULTURA i MEDIA

 

zdj 2

Aktualności

Wyświetlanie wyników od 25 do 26 z 26
Wyświetl wyniki: « pierwsze < poprzednie 7-9 10-12 13-15 16-18 19-21 22-24 25-26 następne > ostatnie »