Kultura i media

DSW - miejsce dla Ciebie

Nasi na Uniwersytecie Stanforda

Dr Agnieszka Janiak została zaproszona jako visiting scholar na Stanford University USA.

Uniwersytet Stanforda należy do czołówki najbardziej zaawansowanych badawczo uniwersytetów (w Akademickim Rankingu Uniwersytetów Świata drugi po Harwardzie, a przed Oxfordem), obecnie wykłada na nim 21 laureatów Nagrody Nobla, a ukończyli go założyciele wielu najważniejszych firm informatycznych świata (Google, Yahoo!, Hewlett Packard, Cisco Systems, NVIDIA, Sun Microsystems, Logitech, Silicon Graphics). Wyjazd ten był mozliwy dzięki wygranemu przez Wydział Nauk Społecznych I Dziennikarstwa ogólnopolskiemu konkursowi Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na najlepsze programy kształcenia w Polsce.

Promotorka specjalności kultura i media będzie od 1 października 2013 do 15 lutego 2014 uczestniczyć w eksperymentach i innowacyjnych projektach badawczych realizowanych przez The Stanford Department of Communication – światowego pioniera w badaniach relacji między ludźmi a nowymi mediami od dziesięcioleci:

  1. Communication between Humans & Interacive Media

  2. Virtual Human Interactive Laboratory

  1. Stanford NeuroVentures Program

  2. Electropshysiology Program

Dr Janiak uczy się i współpracuje z najlepszymi:

prof. Howardem Rheingholdem, prof. Ciffordem Nassem, Esther Wojcicki – a jak niezwykła jest to współpraca, można przekonać się na stronach:

www.cliffordnass.com

www.rheingold.com

socialmediaissues.net

www.21stcenturylit.orgzdj 3